Červenec tohoto roku

19. července 2009 v 21:28 | jsch |  Obecné
Nejprve krátce k CIGISTOCKU 2009. Celkově jsme tu vizi většího festivalu měli v přípravě už dlouho. Užší přípravný tým se na tom podílel rok, ta intenzivnější doba pak představovala půl roku. Film, divadlo, literatura, hudba a výtvarno. Rozpočet celkové blížící se k milionu korun. Poslední týden června deštivo a teploty kolem 16°C, což neprospělo především částem konaným venku, tj. hudbě a divadlu. Byla zde snaha o zajímavou a zdravě progresivní dramaturgii hudby, k omezením pro kategorii "mladá kultura", takže umělci ideálně kolem dvaceti let. Nebudu zde hodnotit naší práci a výsledky, ostatně hodnocení proběhlo/proběhne uvnitř, byli tu pozitiva i negativa, trochu mě mrzí, že jsme od plzeňských posluchačů a co více, i ze strany studentů cg dostali poměrně výrazné "no interest". No ale tak opět je o něco více zkušeností na všech frontách. Každopádně díky všem pořadatelům a pomocným silám, všem kdo přišli nebo festival jinak podporovali.


Nebudeme ale dlouho rozvažovat, protože je třeba čas řešit další event a to sice Večer pro klášter Chotěšov, tentokrát s pořadovým číslem VII. Jedná se o akci již poměrně tradiční, koncepce a hlavní témata programu zůstávají stejné. Koncerty, divadlo, přednášky, šerm, bitva a hlavně pak vlastní budova a areál kláštera Chotěšov, který je jedinečný. Připraveny jsou netradiční prohlídky nejrůznějších prostor klášterních, ve zkratce řečeno přijeďte pokud máte čas a přesvědčte se sami. Stránky akce jsou průběžně aktualizovány a najdete tam třeba i další materály k propagaci.


No a jinak konec června byl trochu v rychlejším tempu, na začátku dodělat projekty, sehnat zápočty, rychle stihnout zkoušky, snažit se se připravit se na státnice a do toho řešit cgst. Poslední týden června pak už skoro výhradně cigistock a další týden hned v pondělí před komisi z elit katedry ocelářů:). To dopadlo v pořádku. I když, pravda, nechyběli extrémy v tom čase, ale to se asi dalo čekat, prostě je lepší neřešit větší věci moc paralelně. Ten bakalářský titul se ale ve stavebnictví stejně moc nepoužívá:) Každopádně pokračujeme ve studiu a uvidíme:)

No a pak ještě pracovně na Rock for people, produkčně nejlépe řešený festival v zemi, tam je vždy se co přiučit. Hlavně na T-Music, kam jezdí občas interesantní kapely:) Něco tam chybí ale. Atmosféra, pospolitost, doplňte si sami vhodné synonymum. Je to prostě komerční akce první ligy. České hrady.cz naproti tomu představují komornější atmosféru, příjemné prostředí českých hradů a podhradí, ale jinak ryze českou dramaturgii, na které se toho za ten rok obvykle moc nového a zajímavého nevyrojí, takže je to prostě festivalový standard. V pořádku byla Kunětická hora, kde sice pršelo úplně celou sobotu, ale tak, nevadí. Jsch dokonce protentokrát řídil b-stage, spolupráce s kolegou Jenem zde byla myslím ukázková. Pokud jsou navíc navázány vhodné kontakty s cateringem, pak jde všechno snáz. No a paralelně s tím pád stanu na Pohodě, to je těžko představitelná věc.

A dál to vypadá především na návrat nejmenované studentky medicíny <3, pak Chotěšov, možná Trutnov, uvidíme, nebudeme předbíhat. Konec reportu, zatím se mějte dobře!:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama